logo
logo

Zdjęcie: br. Adam Dudek CSsR/ -

Efekt przekroczył oczekiwania

Poniedziałek, 12 grudnia 2016 (20:26)

Podczas tegorocznego X Misyjnego Jarmarku z Aniołami, zorganizowanego przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające w WSD Redemptorystów w Tuchowie oraz w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, zebrano ponad 24 tys. zł na budowę kościoła w Burkina Faso w Afryce.

Nie jest sztuką krytykować błędy innych, nie ma też nic trudnego w samym planowaniu i marzeniach, bo nie wymagają wysiłku. Taką drogą nie poszli organizatorzy tegorocznego jarmarku. Wzięli się natomiast do pracy już w październiku, by móc ze spokojnym sumieniem powiedzieć 11 grudnia: Zrobiliśmy, co się dało, teraz, Panie, Ty działaj.

Nie byłoby jarmarku, gdyby nie hojność sponsorów, wysiłek kół, stowarzyszeń, szkół, poświęcony czas osób prywatnych i naszej młodzieży z RSPM-u. Efekty przekroczyły nasze oczekiwania. To cieszy z co najmniej dwóch powodów: pierwszy, to coraz większa świadomość, że jesteśmy członkami Kościoła powszechnego i jesteśmy odpowiedzialni za nasze siostry i naszych braci, w tym przypadku w Afryce, którzy są biedniejsi od nas. Drugi powód to otwartość serca innych ludzi, ich chęć podzielenia się talentami, tym, co posiadają, z innymi. To buduje i umacnia wzajemne relacje.

Wymiernym efektem jarmarku jest kwota 24 500 zł, którą zebraliśmy w czasie samego kiermaszu. Całość zostanie przekazana o. Markowi Marszałkowi CSsR, który otrzymał zadanie wybudowania kościoła dla swoich afrykańskich parafian.

Nasze podziękowania kierujemy do patronów honorowych: Burmistrza miasta Tuchowa, przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, a także do patronów medialnych: „Naszego Dziennika”, radia RDN Małopolska, „Niedzieli Małopolskiej”, „Kuriera Tuchowskiego” i „Kultury Tuchów”.

Już teraz zapraszamy na Eucharystię w intencji wszystkich dobrodziejów, uczestników i organizatorów jarmarku, która zostanie odprawiona w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., o godz. 16.00 w naszym tuchowskim sanktuarium. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie jarmarku na poczęstunek do klasztornej jadalni pielgrzyma.

br. Adam Dudek CSsR

NaszDziennik.pl