logo

Pikieta w obronie "okien życia"

Sobota, 15 grudnia 2012 (07:21)
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2012 (08:46)

O godzinie 10.00 na nowej, okrągłej kładce przy ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie odbędzie się pikieta w obronie "okien życia".

- W Polsce jest około 50 "okien życia". Uratowało się w nich 44 dzieci. W Rzeszowie są dwa takie okna. Nie pozwolimy, aby zamknąć miejsca, w których ratuje się życie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Będziemy pikietować, będziemy mieć transparenty, prawdziwe okna ze zdjęciami dzieci. W ten sposób chcemy pokazać władzom, że my tych "okien życia" nie chcemy oddaćpowiedział dla Radia Maryja Jacek Kotula, koordynator Fundacji Pro - Prawo do Życia.

"Okna życia" chce zlikwidować ONZ. Kotula wymienia motywy, jakimi organizacja kieruje się przy podejmowaniu tej decyzji.

- ONZ od dłuższego czasu sprzeciwia się życiu, promując aborcję, antykoncepcję. Ostatnim wymysłem jest likwidacja "okien życia". Motywują to tym, że dzieci mają prawo do poznania swoich rodziców, a oddając dziecko do "okna życia" ten rodzic traci nad nim niejako kontrolę i nie wie później, co się z nim dzieje, i to dziecko nie wie, kim był jego rodzic, także to jest obłuda tych działaczy ONZ, dlatego że wartość życia  jest – naszym zdaniem – najważniejsza, ważniejsza nawet od wartości poznania swoich rodziców. Życie jest najważniejsze. Nie można mówić, że można zabić dziecko, bo ono ma prawo do poznania swoich rodziców powiedział. 

Wśród pikietujących obecna będzie również siostra Dominika, dyrektor Domu Samotnej Matki, gdzie znajduje się "okno życia".

MM