logo

Peru: Kościół przekazał 2000 respiratorów publicznej służbie zdrowia

Sobota, 22 sierpnia 2020 (08:39)
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2020 (09:16)

Kościół katolicki w Peru przekazał tamtejszej publicznej służbie zdrowia 2000 respiratorów. W wydanym z tej okazji oświadczeniu miejscowy Episkopat podkreślił, że darowizna ta ma wesprzeć szpitale w walce z licznymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 w tym kraju.

Episkopat wyjaśnił, że przekazanie darowizny dla 71 szpitali możliwe było dzięki akcji zorganizowanej pod hasłem „Oddychaj, Peru” we współpracy z uniwersytetem św. Ignacego Loyoli (USIL) w Limie oraz peruwiańskim Krajowym Stowarzyszeniem Przemysłowym (SNI).

Przewodniczący Peruwiańskiej Konferencji Biskupiej ks. abp Héctor Miguel Cabrejos oznajmił, że przekazany szpitalom sprzęt jest „nieskomplikowany w obsłudze”, a jednocześnie skuteczny. Dodał, że podobne urządzenia są wykorzystywane w walce z epidemią w sąsiednim Ekwadorze.

Do piątku 21 bm. w Peru z powodu COVID-19 zmarło ponad 27 tys. osób, a zachorowało 567 tysięcy.

JG, KAI