Marianie z domu zakonnego na Stegnach są zdrowi
„U marianów z Domu Zakonnego w Warszawie na Stegnach nie wykryto obecności wirusa SARS-CoV-2, a to oznacza, że nie stanowili oni niebezpieczeństwa zarażenia tym wirusem osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w kościele parafialnym w minionym tygodniu” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie parafii NMP Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach.
Od 16 sierpnia dom zakonny i kościół pozostawały zamknięte z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem.
Marianie dziękują za modlitwę oraz za pomoc i wsparcie w czasie kwarantanny. Zapowiadają, że w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, podczas każdej Mszy św. będą dziękować za cud ocalenia przed chorobą i zapraszają do wspólnej modlitwy. Informują też, że Msze św. będą odbywać się według dotychczasowego porządku.
W związku z tym, że w domu zakonnym przy ul. Bonifacego 9 w Warszawie przez kilka godzin przebywała osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem (osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała Mszy św.), 16 sierpnia zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną. Tym samym dom zakonny i kościół przy ul. Bonifacego pozostawały zamknięte.
JG, KAI

