logo

Papież: Wielkie wybory czynią życie wielkim

Niedziela, 22 listopada 2020 (12:20)
Aktualizacja: 22 listopada 2020 (12:31)

– Nie jesteśmy stworzeni po to, by marzyć o wakacjach czy weekendach – mówił Papież Franciszek podczas Mszy św. w niedzielną uroczystość Chrystusa Króla. Ogłosił swą decyzję, że w to święto obchodzone będą Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym.

W czasie Mszy św. w bazylice Świętego Piotra Papież powiedział, że to dzieła miłosierdzia „czynią nasze życie wiecznym”. Zachęcił wierzących do refleksji nad tym, czy robią coś dla potrzebujących, czy też świadczą dobro tylko  osobom bliskim i przyjaciołom.

Prosił, by zadać sobie pytania: Czy pomagam komuś, kto nie może mi się odwdzięczyć? Czy przyjaźnię się z osobą ubogą?

Apelował do młodzieży, by nie zrezygnowała z wielkich marzeń. – Nie zadowalajmy się tym, co należne. Bóg nie chce, abyśmy stali zaparkowani na uboczu życia, ale byśmy zmierzali ku wzniosłym celom z radością i odwagą – tłumaczył Franciszek. 

– Nie jesteśmy stworzeni po to, by marzyć o wakacjach czy weekendach, ale żeby realizować marzenia Boga na tym świecie – wskazał.

– Uczynki miłosierdzia są najpiękniejszymi dziełami życia [...] i oddają chwałę Bogu bardziej niż cokolwiek innego – stwierdził Papież. Położył nacisk na to, że trzeba podejmować zdecydowane, twarde decyzje.

– Banalne wybory prowadzą do banalnego życia, wielkie wybory czynią życie wielkim – przekonywał. Zdaniem Franciszka „stajemy się tym, co wybieramy, na dobre i na złe”.

JG, PAP