logo

Nigeria: Uprowadzono katolickiego biskupa

Wtorek, 29 grudnia 2020 (11:45)
Aktualizacja: Wtorek, 29 grudnia 2020 (11:50)
Według doniesień lokalnych mediów w Nigerii porwano katolickiego biskupa. Uzbrojeni porywacze uprowadzili w minioną niedzielę wieczorem biskupa pomocniczego diecezji Owerri Mosesa Chikwe wraz z jego kierowcą.
 
Ordynariusz diecezji ks. bp Victor Obinna potwierdził fakt porwania, donosi nigeryjska gazeta internetowa „Premium Times”. Pusty samochód biskupa znaleziono w pobliżu katedry w Owerri. Jak dotąd nie wiadomo, kto stoi za porwaniem.

W oświadczeniu podpisanym przez sekretarza generalnego Katolickiego Sekretariatu Nigerii (CSN), organu administracyjnego nigeryjskiego Episkopatu, ks. Zacharia Nyantiso Samjumiego wzywa się do modlitwy o szybkie uwolnienie biskupa pomocniczego. Kapłan poinformował, że do tej pory nie ma żadnych sygnałów od porywaczy. „Ufając macierzyńskiej opiece Najświętszej Maryi Panny, modlimy się o bezpieczeństwo i szybkie uwolnienie biskupa i jego kierowcy” – zadeklarował ks. Samjumi.

Policja powołała dwa specjalne zespoły: szybkiej interwencji (QUIT) i jednostkę antyporwaniową (AKU), aby odnaleźć ks. bp. Chikwe i aresztować jego porywaczy.

JG, KAI