logo

Otoczmy troską każde życie

Czwartek, 22 lipca 2021 (10:18)
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2021 (10:42)
Pielgrzymi z diecezji ełckiej dokonują już ostatnich przygotowań przed wyruszeniem na XXIX Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 
Przed nimi 500 km, które pokonają w 15 dni. Pątnicy wyjdą na trasę w środę 28 lipca o świcie. XXIX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Otoczmy troską każde życie”.

– Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to rekolekcje w drodze. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu, pogody ducha, uśmiechu i radości – mówi KAI ks. Łukasz Kordowski, kierownik pielgrzymki.

Pielgrzymka wyruszy z Ełku w środę 28 lipca, po Mszy św. o godz. 6.00, natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (środa) ok. godz. 10.30. Niektóre grupy wtchodzą nawet dwa dni wcześniej, aby razem wyruszyć z Ełku, serca diecezji na Jasną Górę.

Od początku wakacji pielgrzymi zbierają intencje, w których będą się modlić w drodze i na Jasnej Górze.

Ksiądz Kordowski zachęca wszystkich, którzy nie mogą w tym roku wyruszyć na pielgrzymi szlak, do pielgrzymowania duchowego. Ważna jest także duchowa obecność osób chorych, cierpiących, pracujących, którzy pamiętają o pątnikach w swoich modlitwach.

JG, KAI