logo

200 amazonek pielgrzymowało do Matki Bożej Miłosierdzia

Niedziela, 25 maja 2025 (09:42)
Aktualizacja: Niedziela, 25 maja 2025 (09:52)

Modlitwa jest dla nas nadzieją, a Matka Boża Miłosierdzia – najlepszą orędowniczką i pośredniczką wszelkich łask – powiedziała Elżbieta Waglowska, przewodnicząca klubu amazonek w Skarżysku-Kamiennej, w czasie pielgrzymki kobiet po chorobie nowotworowej piersi do miejscowego sanktuarium maryjnego. W spotkaniu udział wzięło 200 kobiet. 

Mszy świ. przewodniczył i homilię wygłosił o. Eugeniusz Augustyn, opat klasztoru Cystersów w Wąchocku. Mówił, że jednym z najpiękniejszych darów dla ludzkości jest Maryja. – Ona jest najskuteczniejszym darem dla nas, dla każdego człowieka. Człowiek, który żyje w Bogu, który zmaga się ze swoim cierpieniem, chorobą, jest zawsze zwycięzcą – powiedział kaznodzieja.

Wcześniej uczestników pielgrzymki powitał ks. Jerzy Karbownik, kustosz miejscowego sanktuarium maryjnego. Mówił, że w Roku Jubileuszowym, w roku łaski i odnowienia duchowego, pielgrzymowanie amazonek staje się znakiem wiary w zwycięstwo życia nad śmiercią, nadziei nad zwątpieniem. 

Na zakończenie pielgrzymki odmówiono akt zawierzenia amazonek Matce Bożej Miłosierdzia.

APW, KAI