Radom: 10 tys. osób na Orszaku Trzech Króli
Radomianie całymi rodzinami wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, by oddać pokłon Dzieciątku i Świętej Rodzinie w stajence. W wydarzeniu, które odbyło się po raz 14., udział wzięło 10 tys. osób. Tradycyjnie orszak odbył się pod hasłem „Tobie, Królu i Panie, kłaniają się Radomianie”.
Przed rozpoczęciem marszu ks. bp Marek Solarczyk celebrował Mszę św. w radomskiej farze.
– Idźmy dzisiaj w tym orszaku, ale również w całym bogactwie naszego życia i naszej wiary, jako ci, którzy potrafią docenić znaczenie i bogactwo tych darów, które królowie ofiarowali Jezusowi.
Barwny korowód z uczestnikami w koronach na głowach, z balonami i chorągiewkami prowadzili na koniach Trzej Królowie, którzy symbolizowali trzy kontynenty – Afrykę, Azję i Amerykę. Orszak tradycyjnie rozpoczął się na radomskim Rynku, uczestników błogosławił ks. bp Marek Solarczyk.
APW, KAI

