Pelplin: Święcenia biskupie ks. Przemysława Szulca
W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, 27 czerwca, w bazylice katedralnej w Pelplinie ks. kan. dr Przemysław Szulc przyjął święcenia biskupie.
Głównym konsekratorem był biskup pelpliński Ryszard Kasyna, a współkonsekratorami nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Antonio Guido Filipazzi i metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Wiesław Śmigiel. Zawołaniem nowego biskupa są słowa „Gratia et missio” (Łaska i misja).
Liturgia zgromadziła duchowieństwo, osoby konsekrowane, przedstawicieli władz oraz licznych wiernych. Po odczytaniu Ewangelii kanclerz Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej ks. kan. dr Adam Kałduński odczytał bullę nominacyjną Papieża Leona XIV. Dotychczasowy proboszcz parafii w Przysiersku został mianowany biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej ze stolicą tytularną Cufruta.
AB, KAI

