logo

Młodzież modli się w CSW

Czwartek, 14 listopada 2013 (18:24)

Od wtorku w stołecznym Centrum Sztuki Współczesnej trwa modlitwa przebłagalna za profanację krzyża. Dziś do modlących się dołączyła grupa młodzieży z liceum św. Tomasza z Akwinu w Józefowie.

Jak poinformowała NaszDziennik.pl Anna Kołakowska, uczestniczka krucjaty w CSW, do modlących się dzisiaj po południu dołączyła kilkunastoosobowa grupa młodzieży z liceum św. Tomasza z Akwinu w Józefowie, którzy przybyli wraz z kapłanem i nauczycielem – wychowawcą.

Ogromna ilość osób, która przychodzi do centrum modlić się, przepraszając za profanację krzyża, spowodowała wprowadzenie przez dyrekcję ograniczeń ilościowych osób mogących wejść do budynku.

Od kilku tygodni w CSW prezentowany jest obrazoburczy film autorstwa Jacka Markiewicza pt. „Adoracja”. Przeciwko tej ekspozycji zaprotestowało już wiele środowisk, wyrażając sprzeciw wobec obrazy uczuć religijnych, jak również wobec dotowania wystawy z pieniędzy podatników. Z żądaniem natychmiastowego zamknięcia ekspozycji wystąpili hierarchowie kościoła w Polsce.

MM

Aktualizacja 14 listopada 2013 (18:44)