logo

W PE o sytuacji chrześcijan

Środa, 16 kwietnia 2014 (10:39)

W Parlamencie Europejskim zostanie przedstawiony dziś raport dotyczący aktywności Catherine Ashton, wysokiej przedstawicielki Unii ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w sprawie wolności wyznania i różnorodności kulturowej.

 

Do sprawozdania swoją poprawkę w kontekście obrony praw chrześcijan i wolności wyznania w UE i na całym świecie zgłosili posłowie PiS do Parlamentu Europejskiego. Domagają się w niej m.in. opieki czy zabezpieczenia miejsc kultu na całym świecie.

Jutro po południu PE będzie debatował nad ostatnimi przypadkami prześladowań, jakie miały miejsce w Pakistanie, nad sytuacją szczególnie narażonych społeczności w Syrii oraz dramatyczną sytuacją w Korei Północnej. Po debacie europosłowie zagłosują nad projektami rezolucji dotyczącej wspomnianych przypadków łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa.

Jak podają najnowsze badania „Open Doors” (Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego), około 100 milionów chrześcijan na całym świecie jest prześladowanych z powodu swojej wiary. Chrześcijanie należą do najbardziej prześladowanej i dyskryminowanej z powodu swojej wiary grupy religijnej. W ubiegłym roku do największych prześladowań chrześcijan doszło m.in. w Korei Północnej, Syrii i Pakistanie.

Źródło: Radio Maryja

Aktualizacja 16 kwietnia 2014 (10:40)