logo
Wtorek,
2 lipca 2013
Przez Maryję do Jezusa

Wakacyjne Spotkania PKRD

zdjęcie
Magdalena Buczek
założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci powstałych przy Radiu Maryja

Wciąż wspominamy radosne i niezwykłe wydarzenie, jakim była XV Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę. Niech to przeżywanie spotkania z Panem Jezusem i Matką Najświętszą we wspólnocie jaką tworzymy, przynosi wielkie owoce w życiu każdego, kto był tam razem z nami.

Parę dni temu rozpoczęliśmy wakacje. Ale z pewnością nie trzeba nikomu przypominać, że nie ma wakacji od modlitwy. Wręcz przeciwnie. Mamy dużo wolnego czasu, więc możemy poświęcić go na rozmowę z Bogiem bez pośpiechu i zmęczenia, jak to nieraz bywa podczas roku szkolnego. To też odpowiedni moment, by pogłębić swoją przyjaźń z Jezusem i Maryją. Oprócz codziennej modlitwy różańcowej, uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. niech nie zabraknie naszego apostołowania. Z odwagą i zapałem chcemy zachęcać naszych rówieśników do odmawiania różańca św.

Jako wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci zaczynamy więc wakacje od naszych spotkań regionalnych. Będziemy dziękować za miniony rok szkolny, za światło Ducha Św., zdobytą wiedzę i dobre wyniki w nauce. Ale także będziemy prosić o błogosławieństwo i potrzebne łaski na każdą chwilę wakacji, by był to czas dobrego, radosnego i bezpiecznego odpoczynku.

W najbliższy czwartek, 4 lipca pielgrzymować będziemy w ramach obchodów Wielkiego Odpustu do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie. Naszemu spotkaniu przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz. Rozpoczęcie o godz. 14:30 przywitaniem przybyłych grup, a następnie dziesiątka różańca i koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza. O godz. 15:00 odprawiona zostanie Msza Św.

6 lipca, w sobotę, spotkamy się w kościele pw. Św. Krzyża w Kielcach u Księży Salezjanów. Będzie to dla członków PKRD czas modlitwy przy peregrynujących po Polsce relikwiach św. Jana Bosko, który jest jednym z patronów naszej wspólnoty. O godz. 17:30 nastąpi powitanie i wprowadzenie relikwii do kościoła.  Natomiast o godz. 18:15 rozpocznie się Msza Św. Od 19:30-20:00 trwało będzie czuwanie dzieci przy relikwiach św. Jana Bosko.

W niedzielę, 7 lipca Regionalne Spotkanie PKRD odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śl. W Roku Wiary będziemy modlić się, by w tym szczególnym miejscu Maryja wyprosiła nam dar głębokiej wiary. Rozpoczynamy o godz. 10:30, natomiast o 11:00 sprawowana będzie Msza Św.

Serdecznie zapraszam do udziału w tych spotkaniach! Do zobaczenia! 

POZOSTAŁE WPISY
Środa, 13 listopada 2013

Mija miesiąc od zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi

Sobota, 15 czerwca 2013

Zaproszenie na Jasną Górę