logo

Lewandowski zostaje w Borussi

Czwartek, 24 maja 2012 (07:16)
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2012 (12:15)

Włodarze Borussii Dortmund mają już dosyć zamieszania wokół Roberta Lewandowskiego. Hans-Joachim Watzke w wywiadzie dla Sport Bild ucina wszelkie spekulacje na temat przyszłości polskiego napastnika

- Jedna rzecz nie ulega wątpliwości, przez najbliższe dwa lata Robert będzie grał dla nas. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pozwolimy na transfer za darmo po skończonym kontrakcie, ale na pewno nie pozwolimy mu odejść do 2014 roku - stanowczo zaznaczył dyrektor Borussii. 

Do Dortmundu wpłynęły dwie oferty: z Bayernu Monachium i Manchesteru United. Klub z Westfalii odrzucił obie i nie ma zamiaru rozpatrywać kolejnych, dlatego postanowił wysłać jasny komunikat do potencjalnych zainteresowanych Polakiem. 

Borussia cały czas stara się przedłużyć kontrakt z Lewandowskim, jednak na przeszkodzie stają rozbieżności dotyczące nowego wynagrodzenia zawodnika. Obie strony rozmijają się w swoich propozycjach. 

- Jesteśmy na dobrej drodze, by przedłużyć z nim kontrakt. Ale jeśli się nie uda, on i tak zostanie z nami na następne dwa lata. Jestem tego pewien, ustaliliśmy to z Jürgenem Kloppem i Michaelen Zorcem w trójkę, wszyscy byliśmy co do tego zgodni - zakończył, nie pozostawiając złudzeń, Watzke.

IK, PAP

IK, PAP