logo
Środa,
13 listopada 2013
Przez Maryję do Jezusa

Mija miesiąc od zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi

zdjęcie
Magdalena Buczek
założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci powstałych przy Radiu Maryja

Dokładnie miesiąc temu Ojciec Św. Franciszek na Placu Św. Piotra w Rzymie dokonał aktu zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przed figurą Matki Bożej Fatimskiej przywiezioną z kaplicy objawień w Fatimie. Osobiście uczestniczyłam w tym niezwykłym wydarzeniu.

Kiedy przeczytałam w internecie informację o tym, że Ojciec Św. 13 października zawierzy świat Matce Bożej, od razu zapragnęłam pojechać na tę uroczystość. Jednak najpierw wydawało mi się to nierealne. Później otrzymałam wiadomość o organizowanej pielgrzymce, której głównym celem będzie udział w zawierzeniu. Nie zastanawiałyśmy się z mamą zbyt długo i podjęłyśmy decyzję o wyjeździe. W niedzielny, słoneczny poranek bez trudu dotarłyśmy z grupą pielgrzymów na Plac Św. Piotra, choć osób czekających na wejście było bardzo dużo. Po godz. 9:00 wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, która przechodziła pomiędzy sektorami. Następnie odmówiona została część chwalebna różańca św. O 10:30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ojca Św. Franciszka, sprawowana na zakończenie Dni Maryjnych zorganizowanych w ramach obchodów Roku Wiary. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad 800 wspólnot i ruchów o duchowości maryjnej z całego świata. Po Komunii Św. papież podszedł do figury Matki Bożej Fatimskiej i zawierzył świat Jej Niepokalanemu Sercu. To był wyjątkowy moment, bardzo istotny w dziejach Kościoła i świata. Choć może jeszcze sobie tego nie uświadamiamy. Jestem jednak przekonana, że Ojciec Św. Franciszek wie dobrze, że w tych trudnych czasach Serce Matki Bożej jest dla nas najbezpieczniejszym miejscem i pewnym schronieniem. Odczytał znaki czasu, dlatego dokonał tego zawierzenia i to w dniu, w którym przypadała rocznica ostatniego objawienia Maryi w Fatimie.

Dla mnie uczestnictwo w tej uroczystości to wielka łaska. Podczas wypowiadanego przez Ojca Św. zawierzenia można było doświadczyć ogromnej mocy modlitwy tysięcy osób, które w jedności z nim oddawały się pod opiekę Maryi. Cieszę się, że mogłam reprezentować Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci i zawierzyć Maryi wszystkich członków. W tym samym dniu modliłam się także przy grobie bł. Jana Pawła II, który wiedział o istnieniu PKRD, błogosławił temu dziełu i był jego honorowym członkiem. Natomiast kilka dni później nawiedziłam sanktuarium w Pompejach poświęcone Matce Bożej Różańcowej, która szczególnie patronuje naszej wspólnocie. Tam uczestniczyłam w Eucharystii sprawowanej przy grobie bł. Bartolo Longo, apostoła różańca św., modląc się o dalszy rozwój PKRD.

Wierzę, że każdy z nas będzie mógł zobaczyć owoce zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi i sam doświadczy szczególnego wstawiennictwa Matki Najświętszej. Zachęcam do tego, by każdego dnia z ufnością oddawać się pod Jej matczyną opiekę. Pamiętajmy, że Ona nigdy nas nie zostawi, ale poprowadzi najpewniejszą drogą do Chrystusa.  

POZOSTAŁE WPISY
Wtorek, 2 lipca 2013

Wakacyjne Spotkania PKRD

Sobota, 15 czerwca 2013

Zaproszenie na Jasną Górę