logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Trzynaste świadczenie także dla rencistów

Środa, 27 lutego 2019 (13:35)

Trzynaste świadczenie zostanie wypłacone zarówno emerytom, jak i rencistom – zapewniła wicepremier Beata Szydło.

 

– Tak, to jest świadczenie, które będzie wypłacone i dla emerytów, i dla rencistów – powiedziała wicepremier, pytana, czy to dodatkowe świadczenie, tzw. trzynastkę, otrzymają zarówno emeryci, jak i renciści.

Szydło zapewniła na konferencji prasowej w Warszawie, że „są zabezpieczone środki” na wszystkie programy zawarte w „piątce PiS”. Zaznaczyła, że w najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki przedstawi „mapę drogową” realizacji tych zapowiedzi. We wtorek rzecznik rządu Joanna Kopcińska mówiła, że stanie się to 5 marca.

Podczas sobotniej konwencji PiS prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę trzynastki dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść koszty uzyskania przychodu, a także przywrócić zredukowane wcześniej połączenia autobusowe, co dotyczyć ma przede wszystkim mniejszych miast i wsi. Program ten ma kosztować 30-40 mld zł.

RP, PAP

NaszDziennik.pl