logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: M. Borawski/ Nasz Dziennik

Rząd ma inne priorytety

Wtorek, 20 lutego 2024 (00:25)

Aktualizacja: Wtorek, 20 lutego 2024 (07:40)

Od lipca nie będzie zamrożenia cen energii dla gospodarstw domowych. Oznacza to, że uśrednione rachunki za energię elektryczną w rodzinie będą wyższe o 90-100 zł.

Prawdopodobnie w marcu, jak wynika z dotychczasowych wypowiedzi kierownictwa Ministerstwa Klimatu i Środowiska, poznamy propozycje resortu w sprawie ochrony gospodarstw domowych przed wysokimi cenami energii.

Tarcza energetyczna mrożąca ceny energii dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 roku, obowiązująca też w roku ubiegłym, wygasa z końcem czerwca. Ustawę w tej sprawie przyjął Sejm większością parlamentarną wyłonioną podczas październikowych wyborów, który zdążył jeszcze odrzucić ustawę rządu Mateusza Morawieckiego, zakładającą przedłużenie zamrożenia cen na cały bieżący rok. Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska niejednokrotnie sygnalizowała w wystąpieniach publicznych, że ochroną w drugim półroczu br. objęte mogłyby zostać ewentualnie jedynie osoby najuboższe. Skończy się więc powszechna ochrona gospodarstw domowych.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

AK, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik