logo
logo

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Gaz w tej samej cenie

Czwartek, 11 października 2018 (19:17)

PGNiG nie będzie wnioskować o zmianę taryfy gazowej dla gospodarstw domowych na 2018 r.

 

– Nie planujemy w tym roku żadnych zmian, jeśli chodzi o ceny gazu dla gospodarstw domowych. Nie złożymy żadnego wniosku o zmianę taryfy. Nie ma takiego planu – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG. Przypomniał, że obecna taryfa obowiązuje do końca grudnia. 

W jego ocenie, 2019 r. zapowiada się na razie „niepewnie”, ale jak podkreślił, spółka „niedługo” pokaże nowe kontrakty na dostawy LNG.

– Ten gaz będzie bardzo znacząco wpływał na poziom cen, które jesteśmy w stanie zaoferować na rynku. Nie będzie przekraczał trendów rynkowych, a to jest najważniejsze – powiedział wiceprezes PGNiG.

Jak zaznaczył, na ceny w Polsce, oprócz sytuacji na giełdach, wpływa także to, że „po prostu kupujemy od Rosjan drogi gaz”. 

Woźniak przypomniał, że PGNiG planuje podpisać co najmniej dwa nowe kontrakty na dostawy LNG, w których – jak podkreślił – ceny „razem z transportem i innymi opłatami są niższe, niż oferowana obecnie dla Polski cena gazu rosyjskiego”. – Jeszcze w tym kwartale pokażemy, jak portfel dostaw będzie się zmieniał w najbliższych latach – dodał Maciej Woźniak.

RP, PAP

Aktualizacja 11 października 2018 (19:18)

NaszDziennik.pl