logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. M. MATUSZAK/ Nasz Dziennik

„Turów” jest niezbędny

Środa, 22 września 2021 (07:33)

Aktualizacja: Środa, 22 września 2021 (09:30)

Wstrzymanie pracy kopalni i elektrowni „Turów” to poważny cios w bezpieczeństwo energetyczne Polski. Zaakceptowanie unijnej decyzji to także dramat dla tysięcy rodzin.

– Nie pozwolimy na to, aby mieszkańcy naszego regionu zostali skazani na śmierć. Wyłączenie elektrowni i kopalni spowoduje śmierć setek tysięcy ludzi. W takich warunkach nikt nie poradzi sobie bez ogrzewania i ciepłej wody. Zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu korzysta z ogrzewania z „Turowa”. Bez ciepła i energii padnie też szpital. To tylko pokazuje, jaką ignorancją wykazała się pani sędzia TSUE – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Wojciech Ilnicki, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Kopalni Węgla Brunatnego „Turów”.

– Unia Europejska, w tym TSUE, doskonale rozumie, że nie możemy funkcjonować bez „Turowa”. Obecnie trwa grillowanie Polski, które ma trzy cele: polityczny – doprowadzenie do zmiany władzy w naszym kraju, ekonomiczny – doprowadzenie naszej gospodarki do statusu służalczej względem starej piętnastki, a zwłaszcza gospodarki niemieckiej, i ideologiczny – zdeprecjonowanie kraju, który jako ostatni w Europie chce w UE chrześcijańskich wartości – zaznacza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym  wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej   TUTAJ.

 

Rafał Stefaniuk

Nasz Dziennik