logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Wsparcie dla młodych

Czwartek, 21 lipca 2016 (02:20)

Program wsparcia w nabywaniu własnego mieszkania Mieszkanie dla Młodych nie jest wygaszany i będzie obowiązywał – zgodnie z ustawowymi zapisami – do końca 2018 roku.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego zdecydował w tym miesiącu o wstrzymaniu przyjmowania wniosków od zainteresowanych uczestnictwem w programie wsparcia w nabywaniu własnego mieszkania Mieszkanie dla Młodych na 2017 r. Program MDM, przyjęty przez rząd koalicji PO – PSL, nie jest jednak wygaszany – zaznaczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. – Rząd nie wygasza żadnego programu. Rząd realizuje ten program zgodnie z tym, jak został uchwalony przez poprzednią koalicję. Ten program był uchwalony do 2018 r. i będziemy go realizować – stwierdził wiceminister infrastruktury.

Limit wykorzystany

Przyjmowanie wniosków o udział w MDM zostało wstrzymane – zgodnie z zapisami ustawowymi, gdyż wpłynęły one już na kwotę sięgającą połowy limitu przeznaczonego na realizację programu. Przyjmowanie wniosków na przyszły rok zostanie odblokowane 1 stycznia. Wiceminister Smoliński tłumaczył wczoraj w Sejmie, odpowiadając na pytania posłów opozycji zaniepokojonych „wygaszaniem MDM”, że wzrost zainteresowania programem Mieszkanie dla Młodych wynika m.in. z faktu ogłaszania, że program ma zostać przez obecny rząd wygaszony, ale także z tego, że z roku na rok rośnie kwota wkładu własnego, którą – by wziąć udział w programie – powinien dysponować wnioskodawca. 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Artur Kowalski

Nasz Dziennik