logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Ziemię chętnie ubezpieczę

Wtorek, 3 stycznia 2017 (03:27)

Rolnicy bombardują firmy ubezpieczeniowe pytaniami o podpisanie umów na ubezpieczenie upraw lub zwierząt gospodarskich. To skutek tego, że dużo korzystniejsze dla gospodarzy są w tym roku warunki wykupu polis.

 

Pracownicy firm ubezpieczeniowych mówią, że już w grudniu w ich biurach urywały się telefony od rolników zainteresowanych wykupieniem polis.

– Nie mam wątpliwości, że ma to związek z uchwaleniem przez Sejm i Senat w tamtym roku ustawy ubezpieczeniowej, która jest bardzo korzystna dla rolników, bardziej niż stare przepisy – mówi Filip Kruczyński, broker ubezpieczeniowy.

– Więcej telefonów było chyba tylko od kierowców obawiających się podwyżki cen polis komunikacyjnych – dodaje Kruczyński.

Także inni pośrednicy ubezpieczeniowi potwierdzają, że mają wielu rolników chętnych do zawierania umów.

– W tamtym roku podpisaliśmy tylko 34 takie umowy, a teraz dostaliśmy zlecenie przygotowania polis dla ponad stu rolników – informuje Anna Kłodnicka, pracownik biura ubezpieczeniowego z Lublina.

– Ale na razie zbieramy tylko dane od rolników, gdyż nie otrzymaliśmy jeszcze informacji z towarzystw z tabelami ze stawkami polis za poszczególne rodzaje ryzyk, bo część dotychczasowych tabel jest nieaktualna. Inne będą stawki za ubezpieczenie od suszy, inne od gradu czy przymrozków, a jeszcze inne w przypadku polis pakietowych – wyjaśnia. I dodaje, że otrzymała sygnały od firm, które do tej pory nie miały w ofercie ubezpieczeń upraw i zwierząt hodowlanych, że takie wzory umów zostaną wkrótce przygotowane.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Losz

Aktualizacja 3 stycznia 2017 (03:27)

Nasz Dziennik