logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Wsparcie inwestycji

Sobota, 9 lutego 2019 (18:42)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła dodatkową pulę środków – 18,4 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów preferencyjnych dla rolników.

W ramach tych środków rolnik może starać się o kredyt przeznaczony na inwestycje w rolnictwie oraz wznowienie produkcji po szkodach wywołanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Dodatkowe środki pozwolą uruchomić kredyty inwestycyjne w wysokości 3 mld zł, a dopłaty do ich oprocentowania wyniosą 10 mln złotych. W przypadku tzw. kredytów klęskowych limit akcji kredytowej wynosi 1 mld zł, a dopłaty do ich oprocentowania 8,3 mln złotych.

Kredyty preferencyjne mogą być przeznaczone m.in. na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych, działach specjalnych produkcji rolnej, przetwórstwie produktów rolnych, przetwórstwie ryb, skorupiaków i mięczaków oraz rybactwie śródlądowym, w tym na zakup gruntów rolnych, budowli i budynków oraz maszyn i urządzeń służących do produkcji rolnej.

Kredytów dla rolników udzielają Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Bank S.A. (a także zrzeszone w nich Banki Spółdzielcze) oraz banki: BGŻ BNP Paribas S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy, PEKAO S.A., Santander Bank Polska S.A.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów są dostępne na stronie internetowej ARiMR: www.arimr.gov.pl, w zakładce „Pomoc krajowa”. 

RP, PAP

NaszDziennik.pl