logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Lubelskie: Protest rolników

Czwartek, 2 lutego 2023 (12:11)

Aktualizacja: Piątek, 19 maja 2023 (12:17)

Środowiska rolnicze rozpoczęły protesty na drogach do przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem w województwie lubelskim.

Kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie powiedziała, że na miejscu zaplanowanego protestu na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Okopy zgromadziło się ok. 70 ciągników rolniczych i taka sama liczba samochodów osobowych.

„Z ustaleń z uczestnikami zgromadzenia wynika, że w kierunku granicy z Ukrainą w Dorohusku będą przepuszczane samochody przewożące pomoc humanitarną, paliwa, a także żywność. W drugą stronę ten sam rodzaj transportu ciężarowego ma być przepuszczany” – przekazała, dodając, że protest został zgłoszony i będzie prowadzony do 3 lutego do północy.

Młodsza asp. Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim podała, że protestujący blokują pas ruchu na wjeździe do Polski z Ukrainy na wysokości skrzyżowania drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 867 w miejscowości Hrebenne. Natomiast wyjazd z Polski jest przejezdny.

Poinformowała, że w proteście uczestniczy ok. 100 ciągników rolniczych i 300-400 osób. Protest środowisk rolniczych w Hrebennem – przekazała policjantka – potrwa do godz. 11 w piątek.

Jak podali organizatorzy manifestacji w mediach społecznościowych, rolnicy protestują przeciwko napływowi ukraińskiego zboża.

 

AB, PAP

NaszDziennik.pl