logo
logo

Zdjęcie: arch./ Inne

„Wybierz życie” zniszczone drugi raz

Piątek, 14 listopada 2014 (16:29)

Wystawa antyaborcyjna „Wybierz życie” zainstalowana przy wrocławskim kościele św. Antoniego nie przetrwała nawet tygodnia. Plansze dwukrotnie zostały pocięte nożami.

Po pierwszym ataku, do którego doszło 11 listopada br., udało się posklejać zniszczone zdjęcia. Tym razem – jak zapowiadają organizatorzy - nie będą naprawiać plansz, gdyż niewiele z nich zostało – informuje archidiecezja wrocławska.

Jednak jak wyjaśnia Fundacja PRO – Prawo do Życia, mimo zniszczeń wystawa osiągnęła swój cel. „Chcieliśmy dotrzeć do świadomości ludzkiej, pokazać, jak wygląda aborcja, jaka to wielka zbrodnia, jak jest straszna” – podkreśla fundacja, dodając, że dwukrotne zniszczenie wystawy świadczy o tym, że niektórzy nie chcą dopuścić, by prawda o zbrodni dokonywanej także we wrocławskich szpitalach docierała do szerszego grona odbiorców. „Zło nie lubi, jak się je pokazuje w pełnym świetle” – tłumaczą przedstawiciele Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Pierwsze zniszczenia bannerów, z których można było się dowiedzieć m.in., ile dzieci zostało uśmierconych w Polsce przed narodzeniem, co można zrobić z niechcianym dzieckiem, zostały dokonane przez nieznanych sprawców. Później naprawiona wystawa znowu została zniszczona.

Niestety, to już nie pierwszy taki przypadek zniszczenia ekspozycji o aborcji. Wcześniej wystawa „Wybierz życie” została zniszczona przez „niezidentyfikowanych sprawców” m.in. w Bytomiu.

MM

NaszDziennik.pl