logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Ostatnie pożegnanie Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej

Wtorek, 2 października 2012 (20:42)

Teresa Walewska-Przyjałkowska, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, została dziś ponownie pochowana. Po ponad dwóch latach od tragicznej śmierci wiceprezes Fundacji Golgota Wschodu spoczęła w rodzinnym grobowcu na Starych Powązkach.

Msza św. żałobna została odprawiona w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Następnie kondukt żałobny udał się na stołeczne Stare Powązki, gdzie w towarzystwie bliskich, przyjaciół, znajomych kolejny raz odbył się pogrzeb Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej.

Wielką patriotkę i działaczkę na rzecz prawdy o Golgocie Wschodu żegnała także warta honorowa i kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego. Na pogrzebie obecni byli przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy Tu-154M, m.in. Janusz Walentynowicz, syn legendarnej działaczki "Solidarności", Magdalena Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie, i Andrzej Melak, brat tragicznie zmarłego Stefana Melaka, przewodniczącego Komitetu Katyńskiego.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb Anny Walentynowicz. Ciała obu kobiet były z niewyjaśnionych przyczyn zamienione. Dopiero po przeprowadzeniu ekshumacji i odpowiednich badaniach stwierdzono zgodność osoby z danymi.

IK

NaszDziennik.pl