logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Rodzicu, co wiesz o swoim dziecku?

Sobota, 13 grudnia 2014 (19:15)

Jakie są i jak przebiegają poszczególne etapy rozwoju dziecka? W jaki sposób rodzice mogą pomóc swoim dzieciom prawidłowo się rozwijać? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi otrzymają uczestnicy warsztatów „Psychologia rozwojowa dziecka – norma i zaburzenia”.

Kolejny raz Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum podaje pomocną dłoń rodzicom, by mogli lepiej poznać swoje dzieci. We wtorek, 16 grudnia, w siedzibie Fundacji (ul. Wilcza 9, Warszawa) odbędzie się spotkanie z dr Teresą Jadczak-Szumiło, pedagogiem i psychologiem. Trwać ono będzie w godzinach 10.00-17.00.

Zapisy na warsztaty prowadzone są do jutra, do godziny 12.00. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy info@fundacjamaximilianum.pl. W treści należy podać również numer telefonu kontaktowego. Co ważne, ilość miejsc jest ograniczona.

Kto jest zaproszony na wtorkowe spotkanie? – Na warsztaty „Psychologia rozwojowa dziecka – norma i zaburzenia” zaproszeni są przede wszystkim rodzice, ale także wszystkie osoby, które uczestniczą w wychowaniu i edukacji dzieci. W sposób szczególny zachęcamy do udziału tych rodziców, którzy zdecydowali się na kształcenie swoich dzieci w domu. Dzięki wtorkowemu spotkaniu będziemy mogli otrzymać profesjonalną wiedzę o rozwoju dzieci – wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Monika Wodzińska, współzałożycielka Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum, prywatnie mama trojga dzieci.

W trakcie warsztatów ich uczestnicy będą przyglądali się rozwojowi dziecka od narodzin do dorosłości. – Rodzice są najbliżej i mają jako pierwsi możliwość obserwacji, czy rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednia wiedza. Zwiększenie kompetencji w tym zakresie pozwoli rodzicom towarzyszyć naturalnym procesom rozwojowym dziecka, a także wzmacniać je i pomagać dalej rozwijać – podkreśla nasza rozmówczyni.

Monika Wodzińska nie ma wątpliwości, że ważne jest, aby każdy rodzić posiadał wiedzę na ten temat. – Wiele rodzicielskich obaw i trosk rodzi się, gdy nie rozumiemy, co dzieje się z naszym dzieckiem. Niezależnie od tego, czy nasze dziecko ma 5 miesięcy czy 16 lat, wciąż stawiamy sobie pytania o jego rozwój, nawet jeśli to już nasza trzecia czy czwarta pociecha – wskazuje.

Ponadto współzałożycielka fundacji zwraca uwagę, że każde dziecko jest inne, ale – jak zaznacza – przed każdym stoją określone zadania oraz kryzysy rozwojowe. – Czy moje dziecko powinno już chodzić? Czy powinno już mówić? Czy powinno być bardziej samodzielne? – na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie właśnie 16 grudnia – dodaje Monika Wodzińska.

 

Więcej informacji o warsztatach „Psychologia rozwojowa dziecka – norma i zaburzenia” oraz o działalności Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum dostępnych jest TUTAJ.

Izabela Kozłowska

Aktualizacja 13 grudnia 2014 (21:52)

NaszDziennik.pl