logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

W obronie Mary Wagner

Sobota, 27 grudnia 2014 (13:21)

Mary Wagner po raz kolejny trafiła do więzienia za obronę życia nienarodzonych dzieci. Podpisz petycję z prośbą o zaprzestanie prześladowania Kanadyjki.

Fundacja CitizenGO prosi o podpisanie petycji skierowanej do Alexandry Bugailiskis, ambasador Kanady w Polsce. W liście zawarta jest prośba o zaprzestanie prześladowania Mary Wagner za jej przekonania i zadośćuczynienie jej krzywd, które spotkały ją ze strony kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

„Ogromny niepokój polskiej opinii publicznej budzą doniesienia o aresztowaniu przez kanadyjskie władze Mary Wagner, działaczki na rzecz obrony życia poczętego. Prokuratura z Pani kraju oskarża ją o naruszenie nadzoru kuratorskiego i zakłócanie »działalności gospodarczej«, jaką w świetle kanadyjskiego prawa jest zabijanie dzieci nienarodzonych” – czytamy w przygotowanym dokumencie.

Autorzy petycji zwracają uwagę na to, że podejmowane przez kanadyjski wymiar sprawiedliwości kroki przeciwko Mary Wagner poddają w wątpliwość, czy Kanada spełnia standardy demokratycznego państwa prawnego, przestrzegającego podstawowych praw człowieka.

Zresztą – jak przypomina Fudnacja CitizenGO – nie są to pierwsze wątpliwe praktyki władz kanadyjskich przeciwko Mary Wagner. Mary Wagner była już skazana na 23 miesiące więzienia za modlitwę w intencji obrony życia oraz rozdawanie białych róż matkom, które zdecydowały się na aborcję. 

„Zgodnie z przeprowadzonymi przez CBOS badaniami opinii publicznej, 75% Polaków uważa, że aborcja jest złem, które nigdy nie może być usprawiedliwione. Czy w związku z tym w razie przekroczenia kanadyjskiej granicy wielu Polaków powinno się obawiać aresztowania?” – petycja kończy się pytaniem do ambasador Kanady w Polsce.

Od wczoraj petycję podpisało prawie 400 osób. Dołącz do grona osób wspierających Mary Wagner i TUTAJ złóż swój podpis.

 

MPA

NaszDziennik.pl