logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: franciszkanska3.pl/ Inne

Bursa do Pionu

Sobota, 17 stycznia 2015 (20:01)

Siostry Sercanki z Krakowa, które prowadzą bursę dla dziewcząt, zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli: Postaw z nami „Bursę do Pionu”.

 

 

Akcja „Bursa do Pionu” ma pomóc w zebraniu 200 tys. zł, jakie są potrzebne do wyremontowania jednego pionu budynku. – Musimy wyremontować pion, kuchnię, aulę i zakupić trzydzieści drzwi przeciwpożarowych – mówi siostra Petronela, koordynatorka akcji, i dodaje, że potrzeba 5715 szczodrych serc, by akcja osiągnęła zamierzony cel. – Cała nasza akcja nosi nazwę 123456 serc – tyle serc wartych 35 zł pozwoli nam na całkowite wyremontowanie bursy. Teraz skupiamy się na kolejnym, czwartym etapie, czyli na remoncie pionu – wyjaśnia.

 

Siostry od trzech lat prowadzą akcję 123456serc.pl (http://www.123456serc.pl/), w ramach której remontują budynek biurowca, w którym w czasie roku akademickiego mieszka siedemdziesiąt studentek różnych uczelni krakowskich. W tym miejscu – jak mówią same dziewczyny – znajdują ciepło, domową atmosferę i warunki do nauki.

 

Dotychczas siostrom udało się wymienić w części budynku instalacje, uruchomić nowe piece, zamontować systemy wentylacji, oddymiania klatki schodowej; instalację hydrantową. – Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom za wsparcie – mówi s. Petronela. – Wraz ze studentkami modlimy się za nich podczas cotygodniowej Mszy Świętej – dodaje.

Akcję można wesprzeć, wchodząc na stronę: http://bursadopionu.123456serc.pl/.

 

 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl