logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Od każdego z nas zależy, czy te dzieła będą istnieć

Wtorek, 10 lutego 2015 (11:15)

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela i dyrektora Radia Maryja

Kochana Rodzino Radia Maryja, słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam!

Zwracam się do wszystkich z bardzo delikatną prośbą. Otóż w ostatnich miesiącach znacznie spadła ilość ofiar na nasze media, które tylko Wy utrzymujecie, nasi Słuchacze, Telewidzowie świadomi, jak ważne są katolickie i polskie media dla ewangelizacji i wolnego słowa.

Koszt utrzymania miesięcznego tylko pobytu w eterze Radia Maryja i Telewizji Trwam to ponad 2,5 mln zł. To jest bardzo dużo. Jednak czy to jest dużo dla milionów?

Z odpowiedzi na pytanie „Czy oglądasz Telewizję Trwam codziennie?” w ankiecie przeprowadzonej przez Europejski Instytut Studiów i Analiz wynika, że Telewizję Trwam ogląda codziennie 6 mln 615 tys. 675 osób.

Prosimy każdego o systematyczną pomoc. Choćby nawet odmawiając sobie miesięcznie paczki papierosów czy czegoś innego. Wtedy damy radę. Jeśli nawet tylko taką ofiarę złożycie, to na pewno utrzymamy te dzieła, a sprawa jest bardzo poważna. Liczymy na zrozumienie. Prosimy też o modlitwę i tę przyrzekamy.

Od każdego z nas zależy, czy te dzieła będą istnieć. A może warto sobie zrobić rachunek sumienia: Czy nie spycham tego na kogoś innego? Czy czuję odpowiedzialność za te dzieła? To jest wielka wartość dla Polski, dla Kościoła w Polsce, dla Polaków w Polsce i poza Polską. A więc Rodacy, Polacy prosimy. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

NaszDziennik.pl