logo
logo

Zdjęcie: Arch. Jacka Kotuli/ -

Niech świat usłyszy

Wtorek, 10 lutego 2015 (19:23)

Znaczki z wizerunkiem Mary Wagner wyemitowała Poczta Polska w ramach usługi znaczek personalizowany. Listy opatrzone nimi trafią m.in. do Ojca Świętego Franciszka i królowej Elżbiety II.

Pomysłodawcą wykonania znaczków i osobą, które je zamówiła, jest Jacek Kotula, szef rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Życia. To na jego zaproszenie w ubiegłym roku do Polski przyjechała z wizytą Mary Wagner, która od 23 grudnia 2014 roku ponownie jest więziona.

Do kanadyjskiej katoliczki napływa wiele listów, w których ich autorzy solidaryzują się z nią, zapewniają o modlitwie i wyrażają wdzięczność za niestrudzoną walkę o życie najbardziej bezbronnych.

– Ktoś może powiedzieć, że trochę szalony pomysł. Każdy może skorzystać z oferty Poczty Polskiej i zamówić znaczek ze swoim zdjęciem. Postanowiłem, że wykonam takie ze zdjęciem Mary za kratami – wyjaśnia Jacek Kotula.

Jak dodaje, znaczki z wizerunkiem obrończyni życia zostaną przesłane z listami m.in. do Papieża Franciszka, brytyjskiej królowej Elżbiety II i Stephena Harpera, premiera Kanady.

- Chcemy, aby sprzeciw wobec skandalicznego więzienia Mary Wagner dotarł do coraz szerszego grona. Na pewno wyślemy list z tym znaczkiem także do Mary, by strażnicy więzienni byli świadomi, kto jest u nich przetrzymywany. Na pewno będzie to duże zaskoczenie – podkreśla nasz rozmówca.

Fundacja PRO – Prawo do Życia zaprasza w czwartek na pikietę solidarności z więzioną Mary Wagner. W dniu jej urodzin obrońcy życia zgromadzą się przed Ambasadą Kanady w Warszawie (wejście od ul. Pięknej). Początek o godz. 10.00. Podobna pikieta odbędzie się w tym samym czasie przed kanadyjską ambasadą w Kijowie.

Izabela Kozłowska

Aktualizacja 12 lutego 2015 (12:39)

NaszDziennik.pl