logo
logo

O. dr Zdzisław Klafka CSsR i ks. bp Enrico dal Covolo Zdjęcie: www.wsksim.edu.pl/ Internet

WSKSiM z Papieskim Uniwersytetem Laterańskim

Środa, 11 lutego 2015 (12:08)

Ks. bp Enrico dal Covolo, rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, oraz o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podpisali umowę o współpracy.

Ksiądz biskup Enrico dal Covolo nie od dziś aktywnie współpracuje z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Już 13 października 2011 roku przewodniczył on w Toruniu uroczystej Eucharystii inaugurującej nowy rok akademicki i wygłosił wykład pt. „O idei uniwersytetu. W kierunku kultury jakości”.

Studenci WSKSiM w marcu 2011 roku – jako jedyni przedstawiciele młodzieży z Polski – zostali zaproszeni przez rektora Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego do uczestnictwa w I Międzynarodowym Spotkaniu Młodych Katolików dla Społecznej Sprawiedliwości. 

Podpisana umowa o współpracy z papieskim uniwersytetem jest dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wielką radością i znakiem zaufania, którym obdarza ją uczelnia, którego rektora mianuje sam Ojciec Święty. Dla placówki, która w duchu ewangelicznym w sposób nowoczesny i profesjonalny pragnie kształtować przyszłych dziennikarzy, ludzi kultury i polityki, to również wielkie zobowiązanie.

Źródło: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

NaszDziennik.pl