logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Wyślij kartkę do Mogherini

Czwartek, 9 kwietnia 2015 (11:19)

Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015 (11:50)

Od katastrofy smoleńskiej minęło już pięć lat. Jak dotąd polski rząd nie potrafi wymóc na Rosji zwrotu wraku i czarnych skrzynek, które są kluczowymi dowodami w wyjaśnieniu przebiegu ostatnich chwil lotu rządowego Tu-154M. W zwrocie wraku znacznie może pomóc interwencja Wysokiej Przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federiki Mogherini.

Tragiczna śmierć głowy państwa było szokiem dla całego społeczeństwa. Od samego początku wokół przyczyn katastrofy pojawiało się wiele znaków zapytania. Zbadanie wraku samolotu i czarnych skrzynek pomogłoby w przybliżeniu ostatnich minut przed śmiercią prezydenckiej delegacji.

Jak dotąd rząd PO – PSL nie potrafi wymóc na stronie rosyjskiej zwrotu wraku i czarnych skrzynek. 

Podjęcie interwencji w Moskwie w tej sprawie przez Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw zagranicznych Federiki Mogherini pokaże Rosjanom, że kwestia powrotu wraku do Polski nie jest już sprawą lokalną, ale dotyczy całej Wspólnoty.

Aby wymóc na komisarz Mogherini działania, potrzebna jest kolejna mobilizacja społeczeństwa. Do jutrzejszego wydania „Naszego Dziennika” dołączona będzie specjalna kartka pocztowa z apelem o interwencję w tej sprawie.

Wszystko, co trzeba zrobić, to wyciąć kartkę, podpisać się na niej, a następnie nakleić znaczek pocztowy i wrzucić do skrzynki pocztowej. Kartka jest już zaadresowana na biuro Wysokiej Przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa.     

RS

NaszDziennik.pl