logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Pokłosie „Idy”

Niedziela, 19 kwietnia 2015 (11:22)

Nie dziwi wypowiedź szefa CIA o polskiej odpowiedzialności za holokaust...

...przecież sami przekonywaliśmy świat do naszej winy...

Szef FBI obejrzał sobie „Listę Schindlera”, oscarowe dzieło, powstałe z polską pomocą – i zobaczył, że jak ktoś w czasie holokaustu ratował Żydów, to tylko Niemiec.

Polacy w tym czasie bawili się na opisanej przez Miłosza karuzeli.

Szef FBI obejrzał niemiecki film „Nasze matki, nasi ojcowie” i tam zobaczył, że polscy partyzanci, nawet jak walczyli z Niemcami, to wagony z Żydami zaryglowali i odesłali do polskiego obozu w Auschwitz. Bo antysemityzm wyssali z mlekiem matki.

Szef FBI obejrzał sobie „Pokłosie”, a tam nie tylko że na polskiej wsi wymordowano Żydów, ale jeszcze chamstwo prześladuje jedynego sprawiedliwego, który chce o tym pamiętać.

Szef FBI obejrzał polską, oscarową „Idę”, a tam polski chłop, nawet jeśli ukrywał Żydów, to po to, żeby ich potem zarżnąć, zagrabić majątek i nie oddać go do dzisiaj...

To co miał szef FBI powiedzieć?

Dziś Monika Olejnik przypomniała tę miłoszową karuzelę, a Jarosław Gowin powiedział, że obojętność to nie udział w zbrodni.

Tak... obojętność... Mój ojciec też był obojętny. Mieszkał w Regnowie, obok 10 kilometrów, w Rawie, Niemcy mordowali kilka tysięcy Żydów, rozstrzeliwali na miejscu, wywozili do gazu – a on nie protestował, nie demonstrował, nie zorganizował marszu milczenia, nawet na policję tych zabójstw nie zgłosił! Tylko ziemie orał, i tylko czasem do lasu, do partyzantki chodził. Taki obojętny był...

Mówi się: róbmy filmy o rodzinie Ulmów, o Żegocie, o wielkim Bartoszewskim film zróbmy...

Owszem, zróbmy. Świat obejrzy i powie: paru porządnych Polaków może i było, pośród całej reszty swołoczy....

Dajmy może jeszcze kasę na kolejne badania profesora Krzemińskiego, który odkrył, że jeszcze dziś 28 procent Polaków to antysemici. Jeszcze dziś. To można sobie wyobrazić, co w czasie wojny było! Jakby wzmocnić badania profesora, to może by tych antysemitów dało się w Polsce ujawnić jeszcze więcej.

I jeszcze „Gazeta Wyborcza” niech przeprowadzi więcej sondaży, pod tytułem, kogo Polacy nie lubią najbardziej i dlaczego właśnie Żydów. Oczywiście bez żadnych badań wzajemnych, kto Polaków najbardziej nienawidzi.

Proszę Państwa, świat już uznał, że to my jesteśmy winni za holokaust, już żeśmy się o to postarali. Nie zmienią tego żadne protesty, żadne tłumaczenia. Tylko winni przecież się tłumaczą.

Nam pozostała już tylko walka o własną pamięć, żebyśmy przynajmniej my sami nie uwierzyli, że Żydów wymordowały nasze matki i nasi ojcowie.

Likwidacja nauki historii w szkołach dopomoże, żebyśmy uwierzyli...

Wpis dostępny na blogAiD.

Mec. Janusz Wojciechowski

Były prezes NIK, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Aktualizacja 19 kwietnia 2015 (12:20)

NaszDziennik.pl