logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Gender największe zagrożenie

Sobota, 13 czerwca 2015 (19:54)

„Czy na gruncie ideologii gender możliwe jest małżeństwo i rodzina ?” – to temat wykładu  ks. prof. dr.  hab. Tadeusza Guza zorganizowanego przez Fundację „Polskie Gniazdo” w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

– W ideologii gender nie ma żadnego miejsca zarówno dla Pana Boga, jak i ateizmu. Ten drugi  jest negatywną postawą względem Boga, którego istnienie się jednak twierdzi, bo nie ma żadnego ateisty uważającego, że Bóg nie istnieje.   W ideologii gender nie tylko nie mamy pozytywnego przyjęcia Boga jako Kreatora, Odkupiciela całego kosmosu, ale nie mamy także Boga w sensie negatywnym – zauważył ks. prof. Tadeusz Guz. 

Jak zauważył ks. prof. Guz, III Rzesza Niemiecka razem z komunizmem stalinowskim nie są systemami tak radykalnymi, antyboskimi, antyludzkimi, jak najtragiczniejszy w ogóle w dziejach ludzkości jest genderyzm.

– W tej ideologii wszystko, co jest osobowe, duchowe, podmiotowe, jest wykasowane. Istnieje jedynie seksualizm – akcentował ks. prof. Guz.

Wykładowca zachęcał, byśmy trwali w tej wielkiej, jedynie świętej, najprecyzyjniejszej nauce katolickiej o sakramencie małżeństwa jednej kobiety z jednym mężczyzną, o zbudowanej na nim rodzinie powołującej do istnienia nowe pokolenia.

Podczas dyskusji ze słuchaczami ks. prof. Tadeusz Guz wyraził przekonanie, że nasze pokolenie Polaków rozkoduje współczesne ideologie.

Kończąc spotkanie, ksiądz profesor wyraził przekonanie, że nadszedł już najwyższy czas, żeby polska polityka była zasadniczo zgodna z tą troską, którą Pan Bóg ofiarowuje Polsce i całemu światu. Oparł to na podstawie dotychczasowych wypowiedzi prezydenta elekta Andrzeja Dudy, które w wielu Polakach zrodziły nadzieje na odnowę polskiej państwowości, polskiej praworządności i całej polskiej kultury.

– Daj Boże, żeby ten wyznaczony przez niego kierunek mógł się jeszcze bardziej i konsekwentniej zrealizować – mówił ks. prof. Tadeusz Guz.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl