logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: arch./ Inne

Pół roku bez domu

Czwartek, 2 lipca 2015 (01:20)

Senatorowie PiS chcą zbadania bulwersującej sprawy rozbicia rodziny Bałutów. Dramat trzech sióstr trwa od grudnia. Sąd uchyla się od wyznaczenia terminu rozprawy - alarmuje „Nasz Dziennik”.

Zrozpaczona matka prosi, żeby napisać: „Kinga, Klaudia i Sabinka cały czas mają rodziców, którzy na nie czekają w domu”.

Dramat rodziny trwa od grudnia. Sąd nie wyznaczył terminu kolejnej rozprawy, choć wymagana opinia z rodzinnego ośrodka diagnostyczno-konsultacyjnego wpłynęła już kilka tygodni temu.

Sąd uchyla się od wyznaczenia terminu kolejnej rozprawy, choć ma wszelkie wymagane opinie, i tłumaczy, że musi odpowiedzieć na pisma, które wpłynęły do niego po interwencji Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. Stowarzyszenie wystosowało pisma m.in. do rzecznika praw obywatelskich, ministra sprawiedliwości, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Prawnicy, z którymi rozmawialiśmy, uważają, że takie tłumaczenie sądu jest kuriozalne, ponieważ odpowiedź na pisma nie powinna mieć związku z wyznaczeniem terminu rozprawy.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

RP

Nasz Dziennik