logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Kościół bez mediów będzie jak niemowa

Piątek, 2 listopada 2012 (18:57)

Aktualizacja: Piątek, 2 listopada 2012 (19:26)

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

Widzimy, że Sejm bardzo się spieszył i wprowadził ustawy, w których przyjęto górne granice stawek. Gdyby nie czujność posłów, to rząd mógłby wyznaczyć nawet 300 mln zł rocznie za częstotliwości. A do tego jeszcze opłaty koncesyjne, za wynajęcie stacji itd., to wymaga bardzo wielkich nakładów.

Dopiero wnikliwa analiza projektów ustaw napisanych bardzo trudnym, hermetycznym językiem pozwoliła dostrzec, co próbują z nami zrobić. To było bardzo sprytnie pomyślane. Na szczęście posłowie w porę wszczęli alarm i Sejm łaskawie obniżył opłatę za częstotliwości dla radia do 19 mln rocznie.

Radio utrzymuje się z ofiar ludzi i my nie mamy takich pieniędzy od naszych ofiarodawców. Radio jest to dar ludzi biednych dla odnowy Rzeczypospolitej. Ci ludzie widzą potrzebę takich mediów. Oni chcą, żebyśmy szukali prawdy, oczekują katechezy, możliwości zabrania głosu poprzez tzw. otwarty mikrofon.

Nauka Kościoła mówi jasno, że Kościół powinien mieć własne media, wchodzić w inne media i dopuszczać do głosu tych, którzy są blokowani gdzie indziej. I my to robimy. Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztowała koncesja dla Radia Maryja. Wiemy tylko o opłacie za częstotliwości – 19 mln rocznie, wiemy o koncesji dla telewizji, która może kosztować nawet 26 mln, i 10 mln rocznie za używanie częstotliwości. To są straszne pieniądze. 

Dziękujemy Episkopatowi Polski za poparcie. Kościół bez mediów będzie jak niemowa. Będą go oskarżać, a on nie będzie mógł powiedzieć, jaka jest prawda. A Kościół nie jest dopuszczany do innych mediów. Czasem dają, ale chyba tylko po to, żeby zachować pozory. To jest wielka manipulacja. To przypomina czasy komunistyczne, gdy Katolicki Uniwersytet Lubelski musiał płacić haracze – podatki, narzuty. W ten sposób chcieli go zniszczyć, chcieli, żeby padł. Ale Pan Bóg przyszedł z pomocą. I wtedy znalazł się nawet jeden komunista, który pomógł i uratował KUL.

Dlatego bardzo dziękuję za wszystkie działania. Bo tylko olbrzymi nacisk może nas uratować.

 

Źródło: "Aktualności dnia" Radio Maryja 

NaszDziennik.pl