logo
logo

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Nasz Dziennik

Narodowe Forum Przedsiębiorców

Środa, 7 października 2015 (19:27)

Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości  na premiera, zapowiedziała dzisiaj we Wrocławiu utworzenie Narodowego Forum  Przedsiębiorców.  

O tej inicjatywie rozmawiała podczas spotkania z przedstawicielami małych i średnich firm. Spotkanie uznała je za jedno z najważniejszych, jakie dotychczas odbyła w kampanii wyborczej.

– Musimy stworzyć takie warunki, by małe firmy stawały się średnimi, a te drugie zmienić wiele kwestii w prawie, uprościć niektóre przepisy, po to, by właśnie małe średnie firmy miały  klimat do  szerokiego rozwoju. PiS chce, aby Narodowe Forum Przedsiębiorców stworzy dla nich nowe, przyjazne dla tych firm przepisy – akcentowała Beata Szydło.

Paweł Szałamacha, współautor programu gospodarczego PiS, dodał, że dotychczas do ucha decydentów mieli dostęp tylko finansiści. – Osoby związane z rynkiem finansowym, bankierzy. To musi się zmienić. Trzeba bowiem brać pod uwagę głos ludzi, którzy realnie wytwarzają rzeczy, produkują konkretne towary. Chodzi o to, aby maksymalnie prosty był system zakładania firm, trzeba również zmienić kwestie podatkowe, instytucjonalne, co pozwoli małym i średnim przedsiębiorcom  rosnąć, rozwijać się nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówił Szałamacha.

Poseł Piotr Babiarz z Wrocławia zwrócił w tym kontekście uwagę, że tym mieście prym wiodą galerie handlowe, duże hale targowe, zagraniczne koncerny, a nie ma niestety dobrego klimatu dla małej i średniej przedsiębiorczości. Jest wprawdzie powołana z inicjatywy PiS przy prezydencie miasta Rada ds. Małej i Średniej Przedsiębiorczości, ale – jego zdaniem – trzeba zrobić krok dalej, po to, aby małe i średnie firmy po prostu królowały  w tym mieście.

Beata Szydło pytana o debatę z udziałem Ewy Kopacz podkreśliła, że to premier musi się zdecydować, bo w jednym dniu chce, a w drugim nie chce debaty.

– Myślę, że Polacy mają już tego dość. W naszym kraju jest naprawdę dużo spraw do rozwiązania, załatwienia, a  po ostatnich ośmiu latach w  ekipie  obecnie rządzącej Polską doczekaliśmy się tego, że zamiast rozmawiać o gospodarce, przedsiębiorcach, zajmuje się ona samą sobą i różnymi wymyślonymi przez siebie historiami – stwierdziła Szydło.

 – Dla mnie ważne jest jedno, żeby wreszcie politycy przestali zajmować się swoimi partiami, ale zaczęli zajmować się sprawami obywateli. My się tym różnimy od PO, że słowa dotrzymujemy. A Platforma Obywatelska  zrobiła wszystko, żeby małe i średnie firmy pozbawić szans rozwoju – dodała.

Podczas swojego pobytu na Dolnym Śląsku Beata Szydło spotkała się również z mieszkańcami Jeleniej Góry, Lubina, Świdnicy i Oleśnicy, a  we Wrocławiu złożyła również kwiaty przy tablicy upamiętniającej śp. poseł Aleksandrę Natalli Świat, ofiarę katastrofy smoleńskiej.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl