logo
logo

Zdjęcie: / Inne

Sprzeciw wobec finansowania „Świeckiej szkoły”

Piątek, 23 października 2015 (05:12)

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy zakazujący finansowania religii w szkołach z budżetu państwa. Tymczasem inicjatorzy akcji sami są finansowani z publicznych pieniędzy.

Inicjatorzy akcji „Świecka szkoła” tłumaczą, że ideą ich akcji jest uporządkowanie relacji na linii państwo – Kościół. Ma to się odbyć poprzez uniezależnienie finansowe obu instytucji.

Jednakże środowisko inicjujące akcję najwyraźniej nie zwraca uwagi na fakt, że pismo „Liberte!”, z którego się wywodzi, samo regularnie zasilane jest pieniędzmi polskich podatników.

Aby ukrócić finansowanie inicjatorów akcji „Świecka szkoła” z budżetu, na platformie CitizenGO dostępna jest petycja do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Finansów i Urządu Miasta Łódź.

Twórcy petycji zauważają, że pismo „Liberte!” jest „o lewicowej orientacji społeczno-politycznej”. Promowana jest w nim „ateizacja przestrzeni publicznej, promocja aborcji i oswajanie z homoseksualizmem”. Podejmuje także próby redefiniowania małżeństwa i rodziny.

CitizenGO zauważa, że w latach 2013 i 2015 „Liberte!” otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego granty na łączną kwotę 123 tysiące złotych. Twórcy petycji domagają się, aby pieniądze, które instytucje państwowe chcą przeznaczyć na dotowanie lewicowego pisma, zostały przeznaczone na cele społeczne. Petycja dostępna jest TUTAJ.   

RS

NaszDziennik.pl