logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Szydło z wotum zaufania

Środa, 18 listopada 2015 (22:26)

W wieczornym głosowaniu w Sejmie wniosek o udzielenie wotum zaufania Radzie Ministrów poparło 236 posłów.

W głosowaniu udział wzięło 456 posłów. Większość bezwględna wynosiła 229 posłów. Za wnioskiem o udzielenie wotum zafuania rządowi Beaty Szydło opowiedziało się 236 posłow, 202 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. 

– Polityka nie powinna polegać na toczeniu jałowych sporów, z których nic nie wynika; z tych sporów powinny wynikać dobre rozwiązania dla obywateli – mówiła w Sejmie premier Beata Szydło tuż przed głosowaniem. Zarzuciła PO, że zamiast mówić o sprawach Polaków, znów mówią tylko o PiS.

– Przegraliście wybory, ponieważ przez osiem lat nie słuchaliście Polaków i dziś znowu pokazaliście, państwo, że nie chcecie i nie potraficie słuchać. Ponownie mówicie o PiS, a nie o sprawach obywateli, o których to dzisiejsze moje wystąpienie przecież było – zwróciła się do posłów PO. 

Podkreśliła, odpowiadając na pytania posłów po jej exposé, że polska polityka musi się zmienić. – Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. Koniec z arogancją władzy i z pychą – stwierdziła. 

Zaprosiła PO do współpracy, zauważając, że „w Polsce jest dużo spraw do załatwienia”.

RP

Aktualizacja 11 marca 2016 (11:06)

NaszDziennik.pl