logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Nowe ustawy w Polsce są doskonałe

Wtorek, 26 stycznia 2016 (13:07)

Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia 2016 (13:38)

Ks. Kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego, jako „doskonałe” ocenił nowe ustawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów. W wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego przyznał, że nie rozumie oburzenia przeciwników ustaw.

 

W rozmowie z portalem „La Fede Quotidiana” (Codzienna wiara) kardynał Grocholewski poproszony o ocenę nowych ustaw oświadczył: „Moim zdaniem są one doskonałe i nawet konieczne. Nie rozumiem powodu takiego oburzenia opozycji i części dziennikarzy wobec niezbędnych rozporządzeń”.

– Weźmy przykład mediów, które często stawały się agresywne, mało obiektywne i także stronnicze w opisie rzeczywistości. Motyw tej fali wzburzenia jest, uważam, inny – stwierdził ks. kard. Grocholewski.

Wyraził opinię, że „obecna opozycja w Polsce nie potrafiła zaakceptować porażki wyborczej”.

 – Nie strawiła spokojnie odpowiedzi przy urnach, może dlatego, że była pewna zwycięstwa, a jednak przegrała. To wszystko – ocenił ks. kard. Grocholewski.

Przyznał, że jest „bardzo zadowolony” z obecnych zmian w Polsce.

– Uważam, że nowy prezydent i premier pracują dobrze, wykonują z mądrością dobrą pracę przy poszanowaniu wrażliwości większości Polaków i tradycji, także katolickiej – stwierdził.

Ksiądz kardynał Grocholewski podkreslił też, że trzeba dać władzom czas, by mogły pracować.

– Oczywiście trzeba ich osądzić po tym, co konkretnie zrobią, a jeśli nie będą umieć zrealizować tego, co zapowiadały w kampanii wyborczej, należy przyjąć to do wiadomości i ocenić. Na razie jestem usatysfakcjonowany – powiedział.

RP, PAP

NaszDziennik.pl