Komendanci Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej oraz Szef Biura Ochrony Rządu omówili stan przygotowań formacji do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.
Jak poinformowano w trakcie spotkania, w bezpośrednie zabezpieczenie ŚDM będą zaangażowane wszystkie służby nadzorowane przez MSWiA. Będzie to ogromne przedsięwzięcie, które skupi grupy młodzieży przyjeżdżające do Krakowa z całego świata.
Zadaniem służb MSWiA będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości, tras przejazdów i miejsc pobytu. Policja zabezpieczy trasy, parkingi i miejsca spotkań młodych ludzi. Straż Pożarna rozpoczęła już rozpoznanie miejsc, w których gromadzić się będą goście przybywający na Światowe Dni Młodzieży.
Szef BOR zaprezentował z kolei przygotowanie formacji do zapewnienia bezpieczeństwa delegacjom oraz ochronę kolumn samochodowych zagranicznych gości.
Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali natomiast o przygotowaniu granic na przyjęcie tak dużej liczby pielgrzymów wraz z możliwością przywrócenia okresowej kontroli granicznej.
Komendanci służb zadeklarowali przesunięcie na czas odbywających się w lipcu uroczystości odpowiedniej liczby funkcjonariuszy na teren Krakowa i Małopolski.
Komendanci wszystkich służb przedstawili również zagadnienia, które zostaną szczegółowo omówione podczas wyjazdowego posiedzenia resortowego Zespołu ds. Zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.
Spotkanie kierownictwa MSWiA, ekspertów z zespołu oraz szefów służb odbędzie się we wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Służby przygotowują się do zabezpieczenia ŚDM
Wtorek, 2 lutego 2016 (11:34)
Przygotowania do XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 były tematem spotkania wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego oraz komendantów służb nadzorowanych przez MSWiA.

