logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Polska spłaca dług

Wtorek, 8 marca 2016 (01:09)

Aktualizacja: Wtorek, 8 marca 2016 (11:28)

35 milionów złotych wyłoży resort kultury na budowę pierwszego w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Pod koniec lat 40. jeden z dowódców powojennego podziemia na Mazowszu, chorąży Witold Borucki „Babinicz”, przeczuwając nieuchronność swego losu, w ostatnim wystawionym przez siebie dokumencie zwrócił się do władz przyszłej, niepodległej Polski z wezwaniem o uhonorowanie walki swoich podkomendnych. O ocalenie pamięci o nich. To, czy wygrali tę ostatnią, najważniejszą batalię swojego życia – o naszą pamięć o nich – zależy już teraz tylko od nas.

– Chciałbym zapewnić, że naszym obowiązkiem jako rządu polskiego jest i będzie zawsze wspieranie takich idei i dzieł jak Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – deklaruje szef resortu kultury, wicepremier Piotr Gliński. Prezydent miasta Janusz Kotowski podpisał wczoraj z ministrem umowę na budowę placówki. Resort kultury zobowiązał się do sfinansowania w latach 2016-2018 całości budowy, na którą rząd przeznaczył 35 mln złotych.

– Dziś spełniamy nasz obowiązek wobec Polski, spełniamy obowiązek wobec Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych, najwierniejszych z wiernych, którzy podjęli walkę z okupacją komunistyczną – mówił po podpisaniu umowy prof. Piotr Gliński.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Piotr Czartoryski-Sziler

Nasz Dziennik