logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Dudapomoc po poznańsku

Środa, 13 kwietnia 2016 (01:08)

Poznańscy prawnicy śpieszą z pomocą pokrzywdzonym przez wymiar sprawiedliwości.

Kilkadziesiąt porad, interwencji prawnych, pism zredagowanych do sądów – to efekt dotychczasowej działalności „Dudapomocy po poznańsku”.

To lokalna inicjatywa społeczna zainspirowana hasłem pomocy osobom będącym w potrzebie przedstawionym w czasie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

– Hasło to spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony Polaków krytycznie odnoszących się do źle funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości, a nierzadko wręcz przez niego pokrzywdzonych. Inicjatywa ta, rozpoczęta w styczniu br., ma charakter prospołeczny. Wszyscy działamy pro publico bono. Udzielana jest dobrowolna i bezpłatna pomoc prawna przez kilkunastu radców prawnych, adwokatów oraz doktorów prawa – tłumaczy w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, z wykształcenia doktor nauk prawnych i konstytucjonalista, który zainicjował całą akcję.

Biura „Dudapomocy po poznańsku” działają w Poznaniu i powiecie poznańskim przy biurach poselskich posła Wróblewskiego.

Obecnie funkcjonuje sześć takich punktów: w Poznaniu, Buku, Koziegłowach, Luboniu, Swarzędzu oraz Tarnowie Podgórnym. Zaangażowani w akcję prawnicy pomogli już kilkudziesięciu osobom.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Nasz Dziennik