logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: www.pro-life.pl/ -

Kto zlecił inwigilację obrońców życia?

Czwartek, 19 maja 2016 (05:16)

Jaki był stopień inwigilacji środowisk pro-life przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego? – pytają internauci. Domagają się przy tym wyjaśnień w tej sprawie od prezesa Rady Ministrów.

Apel internautów jest konsekwencją ujawnienia przez koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego prowadzenia działań operacyjnych względem obrońców życia.

W czasie rządów Platformy i PSL służby specjalne podejmowały działania operacyjne wobec obrońców życia. Decydowały się także na umieszczanie TW wśród nich. Takie działanie spotkało się z oburzeniem internautów.

 „Stosowanie wobec obrońców życia metod, jakimi zazwyczaj rozpracowuje się organizacje terrorystyczne i przestępcze, wydaje się zatem całkowicie nieuzasadnione. Traktowanie jak ekstremistów ludzi domagających się zniesienia barbarzyńskiego prawa zezwalającego na zabijanie dzieci pokazuje, że celem działalności służb specjalnych nie była obrona państwa przed prawdziwymi zagrożeniami, a realizacja politycznych zamówień poprzedniego rządu” – pisze w petycji Fundacja DAGOR na rzecz życia i rodziny, inicjator akcji.

Wobec tego internauci domagają się od premier Beaty Szydło powołania „specjalnej komisji mającej na celu dokładne prześwietlenie politycznego zaangażowania ABW, CBA oraz innych instytucji podległych MSW za czasów poprzedniego kierownictwa w inwigilację ruchu pro-life”.

Jak twierdzą, to pomoże w odpowiedzi na pytanie, kto uznał ochronę życia od poczęcia za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Internetową petycję do premier znajdziesz TUTAJ.

RS

NaszDziennik.pl