logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: A. Wojnar/ Nasz Dziennik

Deprawacja przed szkołą

Czwartek, 16 czerwca 2016 (01:16)

Naprzeciwko szkół Sióstr Prezentek i klasztoru, który odwiedzi w lipcu Ojciec Święty, działa… klub erotyczny. Czy uda się go zlikwidować?

Ta bulwersująca sytuacja ma miejsce w Krakowie przy ulicy św. Jana. Naprzeciwko klasztoru Prezentek i prowadzonych przez siostry szkół: gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego, działa klub go-go. Jest to w bliskim sąsiedztwie kościoła św. Jana, który w lipcu odwiedzi Papież Franciszek.

– To deprawacja młodzieży – podkreślają rodzice, którzy podpisali się pod protestem, domagając się likwidacji klubu. Akcję zainicjowała rada rodziców. Pisma w tej sprawie zostaną przekazane do Kancelarii Prezydenta RP oraz Urzędu Miasta Krakowa.

– Niedawno powstały vis-à-vis szkół Sióstr Prezentek klub go-go to jeden z kolejnych punktów na mapie Krakowa, który niestety staje się demoralizującym obrazem naszego królewskiego miasta. Jako społeczność szkolna: rada rodziców, rodzice dzieci, które uczęszczają do szkół, zarówno gimnazjum, jak i liceum Sióstr Prezentek, musimy wyraźnie i zdecydowanie przeciwstawić się takiej działalności klubu – podkreśla Paweł Sułkowski z rady rodziców. – Dlatego podejmiemy wszelkie działania – zarówno prawne, jak i cywilne – aby doprowadzić ten konkretny klub, ale także wiele innych, które pojawiają się w Krakowie, do zamknięcia, by przestały istnieć – dodaje.

Rodzice, choć obawiają się, że starania o likwidację klubu mogą być walką z wiatrakami, mają pewność, że muszą troszczyć się o kręgosłup moralny swoich dzieci. Podobnie uważają siostry, dla których priorytetem jest dobro powierzonych im uczniów.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik