logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Mary Wagner w Polsce

Poniedziałek, 27 czerwca 2016 (01:17)

Już za miesiąc w Polsce gościć będzie Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia. W dniach od 22 lipca do 13 sierpnia odwiedzi 13 polskich miejscowości. Spotka się z obrońcami życia w Kaliszu, odwiedzi Telewizję Trwam i Radio Maryja.

 

– Wizyta Mary Wagner jest bardzo ważna. Poświęca swoją wolność, aby ratować nienarodzone dzieci w Kanadzie. Chcemy ją dalej wspierać w tym, co robi, pokazać, że może liczyć na Polaków. Jesteśmy wdzięczni za jej postawę – podkreśla Jacek Kotula z Fundacji PRO – Prawo do Życia, koordynator przyjazdu do Polski obrończyni życia z Kanady. – Mary bardzo się cieszy na przyjazd do Polski, chce się w ten sposób odwdzięczyć Polakom za dotychczasowe wsparcie, z drugiej strony umocnić nas w tym, co robimy na rzecz pełnej ochrony dziecka poczętego – dodaje.

22 lipca po południu Mary Wagner przybędzie do Warszawy i do 24 lipca będzie przebywać w stolicy. Obecnie szczegóły jej pobytu są na etapie planowania. Z Warszawy na tydzień uda się do Krakowa (25-31 lipca), aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Następnie rozpocznie dwunastodniową podróż po Polsce.

1 sierpnia Mary Wagner planuje spotkanie w Katowicach. Następnego dnia dotrze na Jasną Górę. Spotkanie odbędzie się 2 sierpnia wieczorem w sali Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 3 sierpnia odwiedzi Lublin. Następnie 4 sierpnia, w pierwszy czwartek miesiąca, obecna będzie w Kaliszu i weźmie udział w comiesięcznej modlitwie w kaliskim sanktuarium św. Józefa w intencji rodzin i życia poczętego.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 sierpnia, zaplanowano spotkanie w Gdańsku w kościele pw. św. Katarzyny u Ojców Karmelitów. 6 sierpnia dotrze do Torunia, złoży swoje świadectwo podczas „Rozmów niedokończonych” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

W niedzielę, 7 sierpnia, zawita do Rzeszowa i gościć będzie w parafii pw. Matki Bożej Śnieżnej (w dzielnicy Budziwój). Pojedzie też do Markowej do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów i pomodli się przy grobie heroicznej rodziny.

8 sierpnia odwiedzi Tarnów, spotkanie odbędzie się w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny. Kolejne dwa dni ma spędzić na Podhalu. 9 sierpnia będzie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

11 sierpnia odwiedzi Wrocław, a 12 sierpnia przybędzie do parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Siemysłowie, gdzie proboszczem jest ks. Piotr Bałtarowicz, który jest inicjatorem modlitwy w intencji kanadyjskich obrończyń życia: Mary Wagner i Lindy Gibbons oraz nienarodzonych dzieci. Siemysłów to ostatni punkt jej wizyty w Polsce. Następnego dnia przed południem Mary Wagner odleci z Krakowa do Paryża. 

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w wersji elektronicznej

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik