logo
logo

Zdjęcie: / -

Sport bez gender

Środa, 10 sierpnia 2016 (03:16)

W programie ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro znalazło się wyeksponowane miejsce dla transseksualisty – informuje platforma CitizenGo. Sprzeciw wobec niszczenia sportu ideologią gender wyraziło już 100 tys. internautów.

Wartości oraz duch sportu są powszechnie znane. Co cztery lata przebieg zmagań olimpijczyków śledzą miliardy ludzi na całym świecie, bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznawaną religię. Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Rio oraz Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowili zakpić z wielowiekowej tradycji olimpiad, ustępując pola ideologii gender.

Wobec tego faktu zaprotestowało już 100 tys. internautów, którzy podpisują cię pod specjalną internetową petycją do MKOl.

„Z niepokojem odnoszę się do wyeksponowania osoby transseksualnej w programie ceremonii otwarcia IO, jak również do wcześniejszych działań Komitetu w interesie ideologów gender” – czytamy w petycji internautów.

CitizenGo przypomina, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski na poważnie traktował start w igrzyskach mężczyzn, którzy deklarują, że czują się kobietami w konkurencjach kobiet. Co więcej, nie wymagano chirurgicznej zmiany płci, gdyż „uderzałoby to w prawa człowieka”. Jedynym wymogiem byłoby przejście terapii hormonalnej oraz kilka mniej znaczących warunków, jak choćby  „brak możliwości” zmiany „deklaracji o płci w ostatnich 4 latach”.

Platforma zauważa, że w programie ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro znalazło się wyeksponowane miejsce dla transseksualisty.

Internauci podkreślają swoje zrozumienie wobec cierpienia, z jakim borykają się osoby transseksualne, ale ich sytuacja nie może otwierać furtki ideom LBGT podczas olimpiady.

„Oczekuję również, że zasady igrzysk olimpijskich będą respektowały naturalne różnice między kobietami i mężczyznami” – podkreślają internauci.

Apel do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podpisało już 100 tys. osób. Swój sprzeciw wobec promocji ideologii gender w sporcie możesz wyrazić i ty. Elektroniczny formularz znajdziesz TUTAJ.

RS

NaszDziennik.pl