logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Dajcie żyć

Czwartek, 22 września 2016 (01:40)

Dziś po południu w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy antyaborcyjnej.

 

Obywatelski projekt ustawy broniącej życia dzieci poczętych został złożony w Sejmie 5 lipca br., a 19 sierpnia został skierowany do pierwszego czytania. Przewiduje on uchylenie wszystkich obecnie obowiązujących przesłanek aborcyjnych. Dotyczą one kolejno: zagrożenia życia lub zdrowia matki w czasie ciąży, prawdopodobieństwa poważnej choroby dziecka oraz przypadku, gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

– Nie można karać dziecka za to, że jest chore, że może urodzić się zdeformowane, z wadą letalną czy też za to, że zostało poczęte w wyniku gwałtu. Na tę traumę nie wolno nam odpowiadać kolejną traumą, jaką jest wykonanie aborcji. Nie można też zapominać, że zabicie dziecka powoduje u kobiet głębokie zranienia, konkretne skutki psychosomatyczne określane mianem tzw. syndromu poaborcyjnego, co rzutuje nie tylko na samą kobietę, ale też całą jej rodzinę – wyjaśnia Małgorzata Owczarska z Konfederacji Kobiet RP, organizacji, która popiera projekt obywatelski.

Dokument, nad którym pochylą się posłowie, przyznaje dziecku poczętemu pełną prawnokarną ochronę, za pozbawienie go życia będzie odpowiadać każdy, kto się dopuścił tego czynu. 

Dzisiejsza debata będzie transmitowana od godz. 16.30 w Telewizji Trwam.


ZADZWOŃ DO POSŁA

Upewnij się, że poseł, na którego głosowałeś, poprze obywatelski projekt ustawy chroniącej życie wszystkich dzieci od momentu poczęcia.
Dziś to od decyzji posłów zależy, czy w naszym kraju życie tysięcy nienarodzonych zostanie uratowane. Pokażesz tym samym, że to ważna sprawa, ciesząca się dużym zainteresowaniem społecznym. Przypomnij, że sprawdzisz wyniki głosowania i weźmiesz to pod uwagę w przyszłych wyborach.

Dziś Twój głos może uratować życie nienarodzonych.

Numery telefonów posłów znajdują się na stronie internetowej: www.zadzwondoposla.pl

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Anna Ambroziak

Aktualizacja 22 września 2016 (01:40)

Nasz Dziennik