logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Lewica z Europy za zabijaniem polskich dzieci

Piątek, 30 września 2016 (20:22)

Europosłowie Socjalistów i Demokratów oraz frakcji Zielonych przyjadą do Polski, by wziąć w sobotę udział w demonstracji w Warszawie przeciw zaostrzaniu przepisów dotyczących przeprowadzania aborcji.

Protest odbędzie się m.in. w sobotę pod Sejmem. To reakcja na skierowanie przez Sejm do dalszych prac obywatelskiego projektu ustawy chroniącej życie każdego dziecka

Jak poinformowała na piątkowej konferencji prasowej w Brukseli rzecznik socjalistów w PE Utta Tuttlies, w proteście weźmie udział delegacja europosłów z grupy Socjalistów i Demokratów (S&D).

Do Warszawy pojechało pięcioro eurodeputowanych tej frakcji włącznie z jej wiceprzewodniczącym Josefem Weidenholzerem, a także rzecznik ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn Marie Areną.

Do Polski na demonstrację wybiera się też europosłanka Zielonych Terry Reintke. Jak poinformował w piątek w Brukseli szef komunikacji Zielonych Chris Jones, grupa ta zaprosiła na przyszłotygodniową debatę o prawach kobiet w Polsce do Parlamentu Europejskiego działaczki z Polski sprzeciwiające się wprowadzeniu prawa chroniącego życie każdego dziecka.

Z inicjatywą debaty na temat praw kobiet w Polsce wyszły frakcje Socjalistów i Demokratów oraz Zjednoczona Lewica Europejska.

RP, PAP

NaszDziennik.pl