logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: arch./ Inne

Solidarni z Mary Wagner

Środa, 11 stycznia 2017 (04:19)

Aktualizacja: Środa, 11 stycznia 2017 (20:39)

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner 12 lutego będzie obchodzić swoje urodziny – w więzieniu. Pamiętajmy o niej już dziś, wyślijmy jej życzenia – taki apel płynie z Krakowa, miasta św. Jana Pawła II.

 

Podczas swojego drugiego pobytu w Polsce w połowie ubiegłego roku jednym z miejsc, które odwiedziła Mary Wagner, była parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Jako przedstawiciel tej wspólnoty witał ją wówczas Zbigniew Piłat. Dziś zachęca wszystkich, aby okazać wsparcie Mary Wagner poprzez wysyłanie do niej do więzienia listów.

– Z jej świadectwa wiemy, że w więzieniu Mary najbardziej cierpi z powodu niemożności uczestniczenia we Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Przekazujmy jej nasze wyrazy wsparcia, otuchy i modlitwy – zachęca Zbigniew Piłat. – „Odwiedzajmy” Mary Wagner poprzez wysyłanie do niej kartek i listów. Pamiętajmy o jej rocznicy urodzin 12 lutego, przesyłając jej tego dnia nasze życzenia – dodaje. Przywołuje też słowa z Ewangelii: „Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25,36).

Mary Wagner spędziła w więzieniach łącznie ponad 4,5 roku. – Skazywana jest za „naruszanie swobody prowadzenia działalności gospodarczej” – tak kanadyjskie prawo określa zabijanie dzieci nienarodzonych w klinikach aborcyjnych. Za cenę swojej wolności Mary uratowała życie wielu dzieciom. Ostatnio trafiła do więzienia 12 grudnia ubiegłego roku. Tym razem też udało się jej uratować dziecko, przekonana przez nią kobieta opuściła klinikę – przypomina Zbigniew Piłat.

Mary Wagner pozostaje w areszcie śledczym Vanier w Milton. Jak informuje Andrzej Kumor na łamach www.goniec.net, 29 grudnia, kiedy odbyła się jedna z jej ostatnich rozpraw, na sali obecnych było pięć osób: Linda Gibbons i czworo Polaków. Kolejna rozprawa Mary Wagner, już przedprocesowa, odbędzie się 13 stycznia o godz. 14.00 (lokalnego czasu).


Adres do więzienia:

Mary Wagner

Vanier Centre for Women

655 Martin St. Box 1040

Milton, Ontario L9T 5E6

Canada

(List priorytet dociera do Kanady w ciągu 7 dni. Znaczek to koszt rzędu 6 zł).

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik